Tiskové zprávy
Tiskové zprávy

FM Logistic jmenuje Olega Alkhamova generálním ředitelem pro Rusko

Brazílie – FM Logistic jmenovala Olega Alkhamova generálním ředitelem pro Rusko. V dubnu 2021 bude jeho odpovědnost zahrnovat vedení ruského výkonného týmu…

On October 15, 2021

Brazílie – FM Logistic jmenovala Olega Alkhamova generálním ředitelem pro Rusko. V dubnu 2021 bude jeho odpovědnost zahrnovat vedení ruského výkonného týmu s přímým dohledem nad 8 000 zaměstnanci, celkovým rozvojem podnikání a provozem v zemi. Oleg Alkhamov bude podávat zprávy Christophe Menivardovi, členovi výkonného výboru skupiny odpovědnému za východní Evropu (Rusko, Ukrajina, Rumunsko) a další strategické rozvojové projekty.

Oleg Alkhamov strávil většinu své kariéry v odvětví FMCG a maloobchodu, naposledy v Auchan Retail. Do francouzského maloobchodu nastoupil v roce 2008 a postupně zastával pozice finančního kontrolora, hlavního účetního, finančního kontrolora holdingů skupiny (2011–12) a finančního ředitele (2012–2015). V letech 2015 až 2017 byl Oleg výkonným ředitelem divize hypermarketů Auchan Retail v Rusku, poté se v roce 2017 připojil k ředitelství společnosti ve Francii jako ředitel výkonu skupiny.

Mezi jeho předchozí zkušenosti patří finanční pozice v Rusku ve francouzské potravinářské společnosti D’Aucy a Energoremont. Oleg Alkhamov vystudoval ekonomii na Ruské univerzitě přátelství lidí v Moskvě a získal titul MBA v rámci programu Mazars TheNextMBA.

Oleg Alkhamov je trojjazyčný v ruštině, francouzštině a angličtině.

“Znalost Olega z první ruky o výzvách, kterým čelí odvětví maloobchodu a spotřebního zboží, jeho výsledky v oblasti provozní excelence a jeho finanční prozíravost posílí naše služby zákazníkům v Rusku a naváže na vedoucí pozici vyvinutou společností FM Logistic,” řekl Christophe Menivard, člen výkonného výboru.

“Jsem nadšený, že se mohu připojit k týmu FM Logistic v této klíčové době ve vývoji omnichannel retailu.” Portfolio zákazníků této společnosti je působivé a její odhodlání hledat řešení pro udržitelnější dodavatelské řetězce je přesvědčivé, řekl Oleg Alkhamov, generální ředitel pro Rusko, FM Logistic. Mezi zákazníky FM Logistic v Rusku patří Obi, Haribo, Etam, Nespresso, Metro a mnoho renomovaných luxusních a kosmetických značek.

O společnosti FM Logistic

Founded in France in 1967, FM Logistic is an independent, family-owned company that provides multi-channel logistics services to companies in the FMCG, retail, beauty & cosmetics, industrial manufacturing, and healthcare industries. Its services include warehousing, fulfilment, co-packing, less-than-truckload transportation, last mile logistics and specialised services such as logistics solutions for packaging-free shops. It is active in 14 countries across Europe, Asia, and Latin America. It achieved revenue of €1.43 billion in the fiscal year to March 2020 and has more than 27,500 FTE employees.

Mediální kontakt

FM Logistic, Cyryl Gibot
Tel: +33 6 45 99 91 58,
cgibot@fmlogistic.com

Byl tento obsah zajímavý, užitečný ?