FMCG (rychloobrátkové spotřební zboží)

S více než 50 lety zkušeností v oblasti dodavatelského řetězce FMCG je společnost FM Logistic důvěryhodným partnerem, který pomáhá svým zákazníkům čelit jejich výzvám. Jsme prvním logistickým subjektem, který zavedl pooling, a vzájemná spolupráce ve prospěch našich zákazníků je v naší DNA.

S více než 50 lety zkušeností v oblasti dodavatelského řetězce FMCG je společnost FM Logistic důvěryhodným partnerem, který pomáhá svým zákazníkům čelit jejich výzvám. Jsme prvním logistickým subjektem, který zavedl pooling, a vzájemná spolupráce ve prospěch našich zákazníků je v naší DNA.

 • + 50

  let zkušeností

 • 23

  let průměrné věrnosti

 • 12

  platforem s certifikací LEED™ nebo HQE® o rozloze více než 730 000 m².

 • 43%

  celosvětového obratu FM

Rychle se pohybující spotřební zboží (FMCG)

To, jak, kde, co a proč lidé konzumují, je ovlivněno měnícím se světem, ve kterém žijí. Spotřebitelé vyhledávají, nakupují a nechávají si doručovat své nákupy různými způsoby, což vyžaduje nejen vícekanálové (multichannel), ale také omnikanálové (omnichannel) strategie. Spotřebitelé chtějí, aby se výrobky vyráběly a dodávaly udržitelným způsobem. Chtějí platit méně.

Společnosti vyrábějící spotřební zboží čelí dlouhému seznamu významných výzev – od vnímání značky až po efektivitu dodavatelského řetězce: měnící se očekávání zákazníků a cesty přístupu na trh, konsolidace distribuce, digitalizace… Potřeba udržitelnějších logistických řešení pro rychloobrátkové spotřební zboží (FMCG) a pronikání na rozvíjející se trhy jsou klíčové.

Díky kultuře sdílené s našimi zákazníky již více než 50 let spoluvytváříme inovativní logistická řešení pro FMCG, která podporují transformaci dodavatelských řetězců spotřebního zboží. Jako odborník na řešení v oblasti dopravy a skladování si společnost FM Logistic vytvořila jedinečné know-how v odvětví rychloobrátkového zboží, od drogistického zboží, přes čerstvé zboží až po kosmetiku a luxusní zboží. Dnes, více než kdy jindy, pomáháme našim zákazníkům získat konkurenční výhodu, zvýšit prodej a zároveň dosáhnout skutečné změny v zásobování s pozitivním dopadem.

Změna dodavatelského řetězce pro FMCG

Ve společnosti FM Logistic jsme byli průkopníky sdružování dopravy (poolingu) a koncepce jedné střechy. Snažíme se optimalizovat způsob, jakým využíváme zdroje, od ekologických řešení zakázkového balení, co-packingu, až po uhlíkově neutrální sklady, přičemž neustále sledujeme a zlepšujeme naši uhlíkovou stopu. Abychom se vypořádali s novými výzvami, kterým čelí naši zákazníci, vyvíjíme inovativní a udržitelnou omnikanálovou distribuci s našimi městskými řešeními nebo nabídkou hotového volně loženého zboží.

Kontaktujte nás

Zvyšte své prodeje pomocí našich logistických řešení FMCG

Zajistěte si úspěch různých cest na trh

Využití trendů životního stylu spotřebitelů je silnou strategií. Úkolem je dosáhnout komerčního úspěchu. Věříme v omnichannel řešení: různé cesty na trh, jeden dodavatelský řetězec. Otevírá možnosti optimalizace, zefektivnění zpracování a získání synergií různých toků do různých kanálů, bezproblémových trhů.

Ve společnosti FM Logistic vám pomůžeme řídit toky B2B a B2C agilním a efektivním způsobem. Naše logistické služby v oblasti rychloobrátkového zboží využívají zrychlené programy k otevření nových kanálů a zároveň využívají stávající kapacity k zajištění hladkého náběhu provozu. Spolupracujeme s vámi na vývoji flexibilního systému řízení dodavatelského řetězce, který vám umožní reagovat na změny na trhu, jako je zvýšená poptávka nebo uvedení výrobku na trh.

Optimalizace nákladů a provozní agilita prostřednictvím sdílení zdrojů

Od roku 2003 vyvíjíme a zdokonalujeme naše poolingová řešení pro naše zákazníky. Jsme přesvědčeni, že pooling je dokonalou odpovědí na problémy výrobců v oblasti skladování a manipulace. Pooling je řešení, které kombinuje logistické a přepravní procesy několika výrobců nebo značek pro stejné distribuční sítě se společnými odchozími a přijímacími místy. Mezi výhody sdružování (poolingu) patří lepší služby, nákladově efektivní dodávky, optimalizované skladové zásoby, synergie mezi toky B2B a B2C a snížení uhlíkové stopy pro udržitelný dodavatelský řetězec.

Udělejte ze svých logistických operací klíčovou součást své strategie udržitelnosti

Je nezbytné podpořit požadavky spotřebitelů na udržitelnější rychloobrátkové zboží. Jsme přesvědčeni, že dodavatelský řetězec hraje důležitou roli.

Proto nabízíme širokou škálu lepších alternativ pro vaše spotřebitelské značky, od řešení bez plastů přes uhlíkově neutrální skladování až po ekologické doručování domů.

Můžeme vám pomoci sledovat a optimalizovat uhlíkovou stopu vašich výrobků v celém jejich dodavatelském řetězci. Protože věříme, že udržitelnost je věcí každého z nás, neustále zkoumáme nová řešení a modely dodavatelského řetězce, abychom se posunuli vpřed a společně s našimi zákazníky a partnery budovali lepší budoucnost.

Potřebujete pomoci s logistikou rychloobrátkového zboží?

Podnikáte v oboru rychloobrátkového zboží a čelíte novým výzvám při změně dodávek? Kontaktujte nás a my najdeme správné řešení pro vaše potřeby!

Nejnovější články pro rychloobrátkové zboží