Maloobchod

Ve společnosti FM Logistic podporujeme naše zákazníky v jejich transformaci. Od maloobchodních prodejců až po čistě omnichannel subjekty nabízíme a nastavujeme agilní řešení dodavatelského řetězce s využitím našich odborných znalostí a nejnovějších technologií.

Ve společnosti FM Logistic podporujeme naše zákazníky v jejich transformaci. Od maloobchodních prodejců až po čistě omnichannel subjekty nabízíme a nastavujeme agilní řešení dodavatelského řetězce s využitím našich odborných znalostí a nejnovějších technologií.

 • + 50

  let zkušeností

 • 14

  zemí

 • + 50

  zákazníků

 • + 50

  specializovaných pracovišť

 • + 800

  ekologických vozidel

Naše řešení maloobchodní logistiky

Držet krok s vývojem maloobchodní logistiky nebylo už několik let nikdy tak náročné. V postojích a chování spotřebitelů dochází k významným a trvalým změnám, jako je pokračující růst elektronického obchodu urychlený krizí Covid-19 nebo trend směřující k výrobkům z místních zdrojů a vyráběným udržitelným způsobem.

Dnešní maloobchodní sektor využívá to nejlepší z online i offline nakupování (eshopy, kamenné prodejny). Spotřebitelé na celém světě požadují pohodlnou a konzistentní zkušenost s nákupem a příjmem zboží, ať už online, v obchodě nebo jako kombinaci obojího.

V reakci na to maloobchodníci zrychlují a vytvářejí bezproblémový vícekanálový dodavatelský řetězec, který integruje objednávání, skladování, dodání a vrácení, bez ohledu na to, kde je produkt zakoupen.

Co rozumíme pod pojmem změna nabídky pro maloobchod?

Naše práce má přímý dopad na udržitelnost, to, co děláme, přímo ovlivňuje lidi, města, společnost a svět, ve kterém všichni žijeme. Naším cílem je přispět k transformaci dodavatelského řetězce na všudypřítomný a udržitelný ekosystém. Ve společnosti FM Logistic se všichni spojujeme se svými partnery a zákazníky, abychom vytvářeli služby s přidanou hodnotou a nastavovali nové obchodní modely.

Kontaktujte nás

Co můžeme udělat společně?

Optimalizujte svůj maloobchodní dodavatelský řetězec

Rychlost uvedení na trh a řízení sezónních špiček patří mezi největší výzvy pro maloobchodníky. Klíčovým problémem je kontrola stávajících zásob, řešení pro centrálu řízení logistiky a optimalizace nákladů.

Jako poskytovatel logistických služeb zavádíme inovativní komplexní řešení, která našim zákazníkům pomáhají zvýšit efektivitu a získat konkurenční výhodu. Prioritou je pro nás poskytovat jim nejnovější dostupná řešení.

Proto se zaměřujeme především na dva principy tvorby hodnot: neustálé zlepšování a provozní dokonalost. Od řízení až po provoz vytváříme různé programy neustálého zlepšování přizpůsobené potřebám našich zákazníků, které se zaměřují na zjednodušení procesů a vytváření přidané hodnoty s cílem dosáhnout provozní dokonalosti. Kombinací odborných zkušeností, poradenství a globálního řízení vašeho dodavatelského řetězce optimalizujeme vaši stávající organizaci a předvídáme vaše měnící se potřeby, abychom zlepšili výkonnost a zvýšili prodej.

Poskytování bezproblémového omnikanálového zážitku

Efektivní omnichannel logistika může společnostem poskytnout konkurenční výhodu a měla by být pokračováním tradiční logistiky. Žádné narušení by nemělo ovlivnit bezproblémový omnikanálový dodavatelský řetězec. Klíčem k úspěchu v omnichannel logistice je flexibilita, rychlost a optimalizace nákladů.
Ve společnosti FM Logistic se pod pojmem omnichannel rozumí kombinace digitálních, fyzikálních, elektronických a kamenných obchodních prodejních kanálů, která zajišťuje bezproblémový zážitek pro spotřebitele. Naším posláním je navrhovat a realizovat flexibilní omnikanálové dodavatelské řetězce a zároveň optimalizovat cestu k zákazníkovi.

Můžeme řídit celý dodavatelský řetězec našich zákazníků jako centrum plnění
pro e-commerce nebo vzájemné aktivity, a všechny jejich toky, B2B i B2C, pod stejným skladem nebo na různých místech, a podpořit tak jejich omnichannel strategii. Poskytuje dodatečnou flexibilitu, aby bylo možné efektivněji a rychleji reagovat na velké množství objednávek, například v důležité dny elektronického obchodování, jako je Black Friday nebo Double 11.

Ve společnosti FM Logistic využíváme nejmodernější technologie, abychom zajistili vysokou úroveň provedení. Používáme širokou škálu řešení, jako jsou prohlížeče skladových zásob, autonomní řízená vozidla (AGV), autonomní mobilní roboty (AMR), systém kyvadlových palety (shuttle pallets), goods-to-man, koboty…

Naši zákazníci také využívají agilní IT řešení, která zajišťují, že online a offline služby, řízení objednávek (OMS), plnění objednávek a systém řízení skladu (WMS) jsou plně integrovány od prvního dne. Naše technologie OMS propojuje všechny objednávky z tradičních kanálů do e-shopů i fulfillment center a poskytuje informace o sledování objednávek v reálném čase, přehled o stavu zásob a předpovědi.

Vymýšlíme nové obchodní modely

Zvyky a chování spotřebitelů se neustále mění: velkoměsta vzkvétají, udržitelné a lokální produkty jsou velmi žádané a nakupování online se stává novou normou. Abychom reagovali na rostoucí očekávání zákazníků a usnadnili doručování ve velkých městských centrech, poskytujeme našim zákazníkům naši městskou logistickou síť prostřednictvím našich městských uzlů, našich uzlů pro více zákazníků a mikrologistických uzlů, našich pouličních koutků a našich řešení pro doručování koncovým zákazníkům. Tato řešení nám společně umožňují snížit uhlíkovou stopu našich zákazníků.

Ve společnosti FM Logistic neustále inovujeme a společně s našimi maloobchodními zákazníky vytváříme logistická řešení. Navrhujeme a zavádíme převratná řešení od testování až po rozšiřování nových obchodních modelů, jako jsou: BtoB e-commerce, darkstore distribuční centra, dodavatelský řetězec volně loženého zboží, cirkulární ekonomika (oběhové hospodářství) a logistika použitých výrobků.

Potřebujete pomoci s maloobchodní logistikou?

Pracujete v maloobchodě a máte potíže s dodavatelským řetězcem? Kontaktujte nás a my najdeme ideální řešení pro vaše potřeby!

Nejnovější články pro maloobchod