Zdravotnictví

Bezpečnost osob, sledovatelnost výrobků a dodržování zákonných požadavků jsou povinné. Ve společnosti FM Logistic využíváme nejen inovativní řešení, ale i dlouhodobé odborné znalosti v oblasti zdravotnictví.

Bezpečnost osob, sledovatelnost výrobků a dodržování zákonných požadavků jsou povinné. Ve společnosti FM Logistic využíváme nejen inovativní řešení, ale i dlouhodobé odborné znalosti v oblasti zdravotnictví.

 • 75,000

  m² vyhrazených skladových prostor

 • 7

  specializovaných farmaceutických provozů

 • 15

  let růstu

 • 1.5 M

  dodávek ročně (přeprava)

Naše logistická řešení pro zdravotnictví

Zdravotnictví prochází obdobím intenzivní transformace. Výrobci, výzkumné organizace, nemocnice a zdravotníci čelí rostoucímu tlaku na náklady, složitosti a rizikům. Odvětví také čelí výzvám vyplývajícím z měnících se cílových skupin nemocí, vědeckého vývoje a stále složitějších předpisů. Protože jde často o životy, farmaceutická logistika vyžaduje služby šité na míru každé potřebě, kombinující profesionální disciplínu, provozní dokonalost a neustálé zlepšování. Dostat správný lék nebo zdravotnický prostředek na správné místo ve správný čas, bezpečně a v plném souladu s předpisy: pokud jde o poskytování prostředků zdravotnickým pracovníkům k léčbě jejich pacientů, není nic důležitějšího než výkon logistiky ve zdravotnictví.

Před více než 15 lety jsme se domnívali, že logistika ve zdravotnictví je dostatečně specifická na to, aby se jí zabývaly specifické odborné týmy a zdroje. Proto jsme vytvořili zdravotnickou divizi FM Logistic, která přeskupuje naše zaměstnance a prostory zabývající se speciálně zdravotnickými operacemi pro farmaceutické výrobky a zdravotnické prostředky.

Jako přední odborník v oblasti logistiky dopravy a skladování se snažíme vyvíjet inovativní logistická řešení pro zdravotnictví, která pomohou vaší společnosti být efektivnější. Naše přepravní kanceláře se nacházejí ve 14 zemích a nabízejí specializované zdravotnické operace s odbornými znalostmi požadavků farmaceutického průmyslu na logistiku ve zdravotnictví. Úzce spolupracujeme s našimi zákazníky a každý den poskytujeme udržitelná a komplexní řešení dodavatelského řetězce, od jednotek přes palety, balíky až po nákladní automobily. A pro všechny farmaceutické distribuční sítě: velkoobchody a farmaceutické skupiny, výrobce zdravotnických prostředků, kliniky a nemocnice, laboratoře, lékárny a pacienty.

Divize FM Logistic pro zdravotnictví je poskytovatelem, na kterého se můžete spolehnout, že splní jedinečné požadavky na end-to-end viditelnost, omnikanálový dodavatelský řetězec a dodržování právních předpisů, které vyžadují vaše citlivé produkty.

Působíme na místní úrovni, abychom mohli jednat globálně v oblasti změny dodavatelských řetězců

Bez ohledu na to, kde se nacházíme, podnikáme kroky na místní úrovni s podporou mezinárodní skupiny. Náš model One FM nám umožňuje přizpůsobit naše aktivity místním podmínkám a trhům. Tím, že přidáváme tento místní rozměr, měníme naše zákazníky a zaměstnance k lepšímu a hrajeme pozitivní roli v každém regionu, kde působíme.

Kontaktujte nás

Jak vám můžeme pomoci s vaší logistikou ve zdravotnictví?

Zajištění bezpečného dodavatelského řetězce díky předpisům a kontrole teploty

Společnost FM Logistic zavádí pro své zákazníky vysoce standardizované postupy na všech platformách. Při manipulaci s farmaceutickými výrobky (výrobky s řízenou teplotou, psychotropní výrobky atd.) a zdravotnickými prostředky poskytujeme bezpečné a plně vyhovující prostředí, které zajišťuje vysokou kvalitu provozu a bezpečnost výrobků.

S vaším zbožím je nakládáno s maximální péčí a v souladu s nejvyššími mezinárodními a místními normami: specifické a zdokumentované postupy, kontrola vyhrazených prostor, systémy proti vniknutí, přísný výběr a školení zaměstnanců, kontrola teploty ve skladu i při přepravě. Zachováváme integritu vašich produktů díky speciální manipulaci a sledování, včetně úplné sledovatelnosti zásilek, řešení uzavřeného chladicího řetězce pro léky, ochrany proti krádežím a padělání a dodržování všech právních předpisů.

Naše řešení pro dodavatelský řetězec ve zdravotnictví zajišťuje, aby se produkty citlivé na čas a teplotu bezpečně dostaly na místo určení. V závislosti na druhu zboží nabízí společnost FM Logistic správné řešení pro skladování a doručování výrobků našich zákazníků. Všude, kde se společnost FM Logistic nachází, poskytujeme našim zákazníkům specializované platformy, které odpovídají jejich potřebám. V našich skladech můžeme zákazníkům nabídnout tři různé teplotní rozsahy:

 • V chladu: skladování při teplotě od 2 °C do 8 °C
 • Okolní prostředí: skladování mezi 15 °C a 25 °C
 • Mrazené: -20 °C

Teplotu a vlhkost monitorujeme a řídíme pomocí senzorů WIFI, počítačového systému BMS (Building Management System) a alarmového systému založeného na GMS.

Optimalizujte dostupnost a zabezpečení produktů prostřednictvím přísného dohledatelného monitorování dodavatelského řetězce v reálném čase

Pro zajištění bezpečnosti pacientů a rychlé reakce potřebuje zdravotnický průmysl plnou sledovatelnost, aby byla zajištěna viditelnost a kontrola jeho činností v celém dodavatelském řetězci.

Společnost FM Logistic využívá všechna specializovaná řešení pro řízení a kontrolu dodavatelského řetězce ve zdravotnictví, která má k dispozici. Tato řešení umožňují sledování, dohledávání a poskytování informací o výkonnosti, čímž zajišťují plný přehled o skladovacích a distribučních operacích a proaktivní řízení případných závad.

Kromě toho společnost FM Logistic splňuje všechny nejnovější požadavky týkající se sledovatelnosti a serializace výrobků a v případě potřeby i úplnou kontrolu teploty.

Sledovatelnost toků a integritu produktů zajišťují ověřené procesy skladování, sekundárního balení a distribuce, jakož i informační systémy v souladu s farmaceutickými předpisy. Týmy společnosti FM Logistic jsou plně vyškoleny na hlavní farmaceutické úkoly a lékárníci na místě zajišťují, že operace probíhají v souladu se správnou výrobní a distribuční praxí.

Optimalizujte svou síť pomocí nejmodernějších řešení pro země a regiony

Zdravotníci hledají řešení dodavatelského řetězce, která by vyhovovala jejich distribučním strategiím pro různé sortimenty výrobků: centralizované zásoby a regionální distribuce, přímý prodej do lékáren, dodávky do nemocnic atd.

Provoz a zkušenosti divize FM Logistic pro zdravotnictví vám umožní skladovat a distribuovat vaše výrobky v nejlepších možných podmínkách a v plném souladu s mezinárodními a místními předpisy i s vašimi nejvyššími standardy.

Naše geografická působnost nám umožňuje poskytovat nejen vnitrostátní, ale i regionální řešení. Pro rozvoj regionálního přístupu jsme vytvořili dvě kombinovaná řešení:

 • Regionální platformy fungující jako uzly
 • Regionální doprava

Díky dlouholetým zkušenostem v oblasti co-packingu je divize FM Logistic pro zdravotnictví schopna poskytovat konzistentní logistická řešení pro zdravotnictví, která optimalizují sekundární balení a udržitelné možnosti vystavení. Pomůžeme vám zvýšit prodej a zároveň podpořit odpovědnější dodavatelský řetězec. Nabízíme širokou škálu řešení pro přizpůsobení sekundárních obalů, označování, označování GMP a pozdní diferenciaci. Všechny naše operace sekundárního balení jsou v souladu se správnou výrobní praxí (GMP).

Potřebujete pomoci s logistikou zdravotní péče?

Pracujete ve zdravotnictví a máte potíže s dodavatelským řetězcem? Kontaktujte nás a my pro vás najdeme to správné řešení!

Nejnovější články pro zdravotnictví