Zprávy
Zprávy

FM Logistic přechází ve střední Evropě na zelenou energii

Logistická společnost uzavřela smlouvy o obnovitelné energii s polskou společností PGE a českou Pražskou energetikou Polsko -Poskytovatel služeb dodavatelského řetězce…

On 15 října, 2021

Logistická společnost uzavřela smlouvy o obnovitelné energii s polskou společností PGE a českou Pražskou energetikou

Polsko -Poskytovatel služeb dodavatelského řetězce FM Logistic nyní napájí vlastní sklady ve střední Evropě elektřinou z obnovitelných zdrojů. Podepsala smlouvy o obnovitelné energii s největší polskou energetickou skupinou PGE a s českou společností Pražská Energetika. Tyto smlouvy se vztahují na logistická zařízení, která jsou vlastněna a spravována společností FM Logistic.

V Polsku bude PGE dodávat FM Logistic s výkonem 14 GWh as příslušnými zárukami původu. Skupina FM Logistic vlastní pět ze 13 skladů, které provozuje v Polsku. Ty se nacházejí v Mszczonów, Błonie, Tomaszów Mazowiecki, Olszowa a Będzin.

Díky této nové smlouvě společnost FM Logistic očekává, že se vyhne vypouštění 10 612 tun CO2 do atmosféry za rok. Podle údajů je to ekvivalent jízdy 2 080 osobních vozidel po dobu jednoho roku Kalkulačka ekvivalencí skleníkových plynů americké agentury pro ochranu životního prostředí..

V České republice bude Pražská Energetika poskytovat společnosti FM Logistic obnovitelnou elektrickou energii pro pohon skladů v Tuchoměřicích.

Na Slovensku již FM Logistic přešlo na obnovitelnou elektřinu v roce 2019 díky smlouvě se Slovenskými Elektrárnami.

Podobná opatření přijímají i další dceřiné společnosti FM Logistic mimo střední Evropu. Ve Španělsku bude veškerá FM Logistic do konce roku 2021 100% napájena obnovitelnou elektřinou.

„Přechod na obnovitelnou energii usnadní náš cíl dosáhnout uhlíkové neutrality pro naše skladové operace do roku 2030. Za poslední tři roky snížila společnost FM Logistic v absolutním vyjádření emise skleníkových plynů 1 a 2 o 17%,“ řekla Charlotte Migne, Ředitel udržitelného rozvoje společnosti FM Logistic.

Vedle nákupu obnovitelné elektřiny pracuje FM Logistic na výrobě vlastní energie. Později v tomto roce postaví solární panely na střechách své logistické platformy v Błonie a kancelářské budově v polském Mszczonowě. Tyto panely budou produkovat až 450 kWp, respektive 44,5 kWp. To by mělo snížit spotřebu energie obou zařízení ze sítě o 13%.

O společnosti FM Logistic

Společnost FM Logistic byla založena ve Francii v roce 1967 a je nezávislou rodinnou společností, která poskytuje řešení pro dodavatelský řetězec široké škále společností v odvětví FMCG, maloobchodu, kosmetiky a kosmetiky, průmyslové výroby a zdravotnictví. Je aktivní ve 14 zemích Evropy, Asie a Latinské Ameriky. Ve fiskálním roce do března 2020 dosáhla tržeb ve výši 1,43 miliardy EUR a má více než 27 500 zaměstnanců na plný úvazek.

Více informací o agendě udržitelnosti FM Logistic najdete na Sustainable Development Impact Report.

Mediální kontakt

Cyrille Gibot, FM Logistic
Tel: +33 6 45 99 91 58,
cgibot@fmlogistic.com

Byl tento obsah zajímavý, užitečný ?