Tiskové zprávy
Tiskové zprávy

Bouygues Energies a Services a FM Logistic podepsaly dohodu o investici do projektu zeleného vodíku ve střední Francii

Francouzská energetická společnost Bouygues Energies & Services a třetí poskytovatel logistiky FM Logistic uzavřeli exkluzivní smlouvu o společné výrobě a distribuci…

On September 28, 2021

Francouzská energetická společnost Bouygues Energies & Services a třetí poskytovatel logistiky FM Logistic uzavřeli exkluzivní smlouvu o společné výrobě a distribuci zeleného vodíku z obnovitelných zdrojů ve francouzské oblasti Loiret.

Podle dohody budou investovat do výstavby elektrolyzéru a minimálně tří vodíkových distribučních stanic poblíž regionálního hlavního města Orléans. Budou také pracovat na rozvoji sítě uživatelů zeleného vodíku mezi místními úřady a společnostmi.
Bouygues Energies & Services bude navrhovat, stavět a udržovat infrastrukturu výroby vodíku a tankování po dobu 10 let.

Projekt, který se nazývá H2Hub Loiret, má za cíl vytvořit regionální „ekosystém“ producentů a uživatelů, který pomůže snížit náklady na zelený vodík a dekarbonizovat místní dopravní a logistické činnosti.

Při plném provozu bude elektrolyzér produkovat až 800 kilo zeleného vodíku denně. Jedna část je určena pro použití ve skladech FM Logistic v regionu Loiret, konkrétně v Saint-Cyr-en-Val, Escrennes a Neuville-aux-Bois. Druhá část bude prodána třetím stranám.

Vodík může být použit jako zdroj paliva pro vysokozdvižné vozíky s palivovými články, vodíkovo-elektrické kabiny, autobusy veřejné dopravy, popelářské vozy, vybrané průmyslové procesy a kamiony na vodíkové palivové články, až budou stále dostupnější.

Společnost FM Logistic již ve svém distribučním centru v Neuville-aux-Bois provozuje 52 vysokozdvižných vozíků na vodíkový pohon. Společnost si klade za cíl dosáhnout uhlíkové neutrality pro své skladové operace do roku 2030. Celosvětově provozuje asi 180 skladů, včetně 35 ve Francii.


O společnosti FM Logistic

Společnost FM Logistic byla založena ve Francii v roce 1967 a je nezávislou rodinnou společností, která poskytuje omnikanálová řešení dodavatelského řetězce společnostem v odvětví FMCG, maloobchodu, kosmetiky a kosmetiky, průmyslové výroby a zdravotnictví.
Mezi její služby patří skladování, plnění více kanálů, společné balení, vnitrostátní a mezinárodní doprava a také služby řídící věže dodavatelského řetězce. Je aktivní ve více než 14 zemích Evropy, Asie a Latinské Ameriky. Společnost dosáhla ve fiskálním roce do března 2021 tržeb ve výši 1,38 miliardy EUR a má 27 200 zaměstnanců na plný úvazek.

O společnosti Bouygues Energies & Services

Bouygues Energies & Services je dceřinou společností Bouygues Construction. Navrhuje, staví a provozuje zařízení na výrobu a distribuci obnovitelné energie.

Kontakt pro média

Logistika FM
Cyrille Gibot
Phone: +33 6 45 99 91 58
cgibot@fmlogistic.com

Byl tento obsah zajímavý, užitečný ?