Fm logistic

La logique des transports urbain

Výhody

Díky sdružování jsou dodávky do maloobchodních skladů častější. Tím je zajištěno, že jsou výrobky vždy dostupné v regálech a zároveň se snížila potřeba objemného stavu skladových zásob ze strany prodejen.

Pravidelné dodávky, v plně vytížených vozidlech a s pevným harmonogramem doručení, navýšily spolehlivost přepravy a kontrolu nad přepravními náklady. Navíc celý systém výrazně přispívá ke snížení emisí CO2.

Sdružování procesů

Sdružování procesů

Optimalizace skladových zásob

Optimalizace skladových zásob

Redukce emisí CO2

Redukce emisí CO2

Pooling

Řešení, které spojuje logistické a dopravní procesy několika výrobců. FM Logistic jej vyvinula na začátku tohoto století a od té doby jej inovuje a rozvíjí.

Průkazné výsledky

  • "Řešení umožnilo zdvojení četnosti dodávek. To nám umožňuje rychleji reagovat a automaticky snižuje riziko narušení linie toku zboží. Optimalizace a sdružování dodávek postupně snížily využití ramp řádově o 30% - to považuji v době přetížené distribuce za existenčně důležité. Pooling je skutečný učebnicový případ. Díky otevřenému myšlení a přístupu ke spolupráci ze strany účastníků projektu, jsme mohli přinést důkaz toho,  jak může být určité omezení proměněno v řešení výhodné pro všechny zúčastněné strany."

    Piet VANDER GHINST, Výkonný ředitel Intersnack France 

Během tohoto období, s využitím svého postavení zprostředkovatele mezi výrobci a distributory, FM Logistic identifikovala nové trendy v oblasti urychlení toku zboží a požadavků na snížení zásob v maloobchodní distribuci.

Ve spolupráci se zákazníky z oblasti výroby a s distributory jsme vytvořili specializovaný tým a dali vzniknout nové službě s přidanou hodnotou. Tato služba koordinující sdružování dodávek od několika výrobců s kompatibilními produkty určenými pro stejné distribuční sítě a v ideálním případě distribuovanými ze stejného místa, získala již několik ocenění v oblasti inovací.

FM Logistic v současné době koordinuje největší sdružování dodávek v rámci Evropy:
- 1 mil. palet ročně
- 7 průmyslových odvětví
- 6 značek
- 10 poskytovatelů logistických a přepravních služeb

Pooling FM Logistic - 7 industriels