Fm logistic

La logique des transports urbain

FM Logistic upevňuje spolupráci se startupy, navázala partnerství s Plug and Play

République Tchèque

Firma FM Logistic, poskytovatel 3PL služeb), navázala partnerskou spolupráci s  globální platformou pro inovace, Plug and Play. Informace byla zveřejněna 1. října v rámci oficiálního otevření nové kanceláře Plug and Play v Hamburku.

Nové partnerství umožní firmě FM Logistic pracovat se startupy z oblasti dodavatelského řetězce v síti Plug and Play, a pomoci tak testovat nové nápady a řešení v praxi. Spolupráce se zaměří na řešení zdokonalující logistiku e-commerce a omnichannel.

„Jsme velmi potěšeni, že se firma FM Logistic připojila k našim partnerům“ – uvedl Mike Zayonc, zakladatel Plug and Play Supply Chain & Logistics. „Partneři, jako jsou FM Logistic, ExxonMobil, L'Oréal, DHL, Prologis, Ericsson, Shell, Tchibo a BASF a jejich spolupráce nad testováním nejnovějších technologií, nám umožňuje rozvíjet digitální podobu dodavatelského řetězce a logistického trhu“.

Společně s firmou NG Concept, která je součástí Skupiny FM, a která působína realitním trhu, zamýšlí FM Logistic rozvíjet spolupráci se startupy dodavatelského řetězce v rámci společné otevřené inovační strategie.

„FM Logistic chce rozvíjet spolupráci se startupy s cílem vyvíjet nová logistická řešení a usnadnit přechod na zelenou logistiku“ – řekl Xavier Prévost, ředitel pro podniková řešení a informační systémy v FM Logistic. „Během několika posledních let jsme pracovali s mnoha startupy, testovali jsme společně nové technologie a zařízení, včetně exoskeletů a dronů, řešení v oblasti umělé inteligence a nástrojů pro automatizaci skladů. Implementujeme inovativní řešení, která zvyšují kvalitu služeb, efektivitu a usnadňují práci našim zaměstnancům“ – dodal.

 Plug and Play Supply Chain & Logistics je globální program, jehož se účastní více než 40 předních firem z různých odvětví, včetně velkých hráčů, jako jsou Walmart, L’Oréal, DHL, Shell, ExxonMobil, Ericsson, Panalpina, BASF, Prologis a Tchibo. V současné době probíhá v Křemíkovém údolí již pátá řada programu, v jehož rámci bylo spuštěno 103 startupů. Platforma umožní firmě FM Logistic spouštět pilotní programy, investovat do nových technologií vyvinutých startupy, seznámit se s inovativními řešeními a novými slibnými trendy, které se objevují na různých mezinárodních trzích.

Podrobnější informace pro startupy a korporace zajímající se o účast v programu jsou dostupné na stánkách: https://www.plugandplaytechcenter.com/supply-chain/