Fm logistic

La logique des transports urbain

FM LOGISTIC POSILUJE SVOJI POZICI V ASII - VSTOUPILA NA VIETNAMSKÝ TRH

Groupe

FM Logistic potvrzuje svoji strategii rozvoje a nadále směruje část svých investic do rozvojových zemí. Po založení pobočky v Číně v roce 2004, akvizicích v Brazílii v roce 2013 a v Indii v roce 2016, nyní společnost otevřela svoji historicky první pobočku ve Vietnamu, kam doprovodila svého dlouholetého zákazníka Auchan Retail.

Společnost podpořila územní rozvoj skupiny Auchan Retail

FM Logistic podpořila ambiciózní plán rozvoje svého zákazníka ve Vietnamu a otevřela 20 km od Hanoje, v Bắc Ninh, prostor se třemi teplotními režimy o rozloze 5 000 m². Ze skladu bude zásobovat všechny obchody Auchan v severní polovině země (hypermarkety, supermarkety a večerky).

Současně místní tým připravuje na rok 2018 výstavbu nové platformy v Ho Či Minově městě.

"Zavedení moderního logistického systému nám umožní rychlejší zásobování našich prodejních míst a vysokou kvalitu manipulace s chlazeným zbožím", uvedl Christian Autié, výkonný ředitel společnosti Auchan Retail ve Vietnamu.

Dlouhodobý plán rozvoje ve Vietnamu

"Naším cílem je stát se do roku 2020 jedním z předních poskytovatelů logistických služeb na vietnamském trhu, v souladu se strategií naší skupiny. I zde chceme společně s našimi zákazníky vyvíjet řešení s přidanou hodnotou." vysvětluje Stéphane Descarpentries, Provozní ředitel FM Logistic pro Asii.

Vietnam má více než 90 milionů obyvatel a je jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik v jihovýchodní Asii. Urbanizace, rozvoj maloobchodu a elektronického obchodu urychluje profesionalizaci logistiky.

V návaznosti na strategii sledující změny na trhu a s ohledem na budoucí růst, vstoupila společnost FM Logistic s předstihem na vietnamský trh a zavádí zde "model FM": multiklientská distribuční centra třídy A, sdružující infrastrukturu a zdroje, s cílem flexibilní a bezpečné logistiky.

Otevření této první standardní FM platformy, s kapacitou až 50 000 m² skladového prostoru, je plánováno v Hanoji, v roce 2019.