Fm logistic

La logique des transports urbain

České čokoládové Velikonoce odstartovaly ze skladu FM Logistic v parku P3 Prague D11

République Tchèque

 

Celková rozloha nové haly je 39 282 m2. Více než třetinu kapacity využívá FM Logistic pro skladování potravin, z toho třetinu tvoří čokolády a cukrovinky, čtvrtinu káva a dále také cereálie, dětská výživa a další potraviny. Proto se již při plánování a následně i při výstavbě pamatovalo na nutnost stálého udržování stabilní teploty uvnitř části haly na úrovni 16 °C. „Náklady na vytápění a chlazení nám pomáhá šetřit zesílení fasádních panelů a izolované nakládací a vykládací můstky a rampy. Osvětlení v budově, jak je v našich nově stavěných halách zvykem, zajišťuje nejmodernější LED technologie. Budova má atraktivní světlou výšku 12 metrů, pro nájemce to znamená větší skladovací kapacitu. Hala splňuje ekologické požadavky, včetně managementu dešťové vody. Voda ze střech a i pročištěná odpadová vody z parkovišť je díky vhodně navrženým rozvodům svedena do retenčních nádrží, kde se postupně vsakuje do zeminy,“ shrnul výhody zvoleného technologického řešení ředitel P3 pro Českou republiku Tomáš Míček. Za zmínku stojí i velkoryse pojaté technologicko-logistické zázemí, s aktuální celkovou kapacitou přes 80 stání pro kamiony a 150 parkovacích míst pro automobily. Neocenitelnou výhodou nejen pro zaměstnance je pouze 3 minuty chůzí vzdálená vlaková zastávka Mstětice, nabízející rychlé, pravidelné a pohodlné spojení do centra Prahy, nebo na Kolín a Kutnou Horu.

 

Blíže k zákazníkům zákazníků

S nárůstem počtu nových klientů i růstem objemů klientů stávajících, byl pro FM Logistic nový sklad nutností. Jen v P3 Prague D11 vyloží FM Logistic každý den 20 kamionů a dalších 25 naloží. Celkem za měsíc vyexpeduje až 24 000 palet. S touto novou skladovou plochou se provoz rozšířil na celkových 75 000 m2 s možností další expanze. FM Logistic sleduje potřeby svých klientů a i z tohoto důvodu byl východ Prahy jasnou volbou. Nyní má společnost zastoupení na východním i západním okraji Prahy a přiblížila se strategicky retailu, tedy zákazníkům svých zákazníků. Konkrétně pro Nestlé znamenal přesun na východní stranu Prahy především úsporu transportních nákladů. „Otevřením nového provozu  na východě Prahy jsme potvrdili strategické partnerství s Nestlé v regionu střední Evropy, tedy v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku. Stejně jako na svých ostatních pobočkách, i v parku P3 Prague D11 plánujeme multiklientní a multiaktivitní provoz, tedy skladování, transport, obalové úpravy, celní služby. To nám umožňuje synergie lidských zdrojů i technologií,“ říká Štěpán Ladányi, obchodní ředitel FM Logistic.

 

Nová hala v lokalitě Prague D11 se stavěla rychlostí 230 m2/den, a tak už se po 171 dnech* mohl nastěhovat první nájemník. FM Logistic přitom patří k těm nejstabilnějším partnerům – svůj úspěch společnost spojila hned s pěti P3 logistickými parky v České republice, Polsku a Rumunsku, ve kterých využívá celkovou plochu přes 80 000 m2. Dalších 7 200 m2 přibude v řádech několika týdnů v polské Poznani. V Česku měla až doposud pronajaté prostory pouze v parku P3 Prague D1. „Nové využívané skladové a distribuční plochy v parku P3 Prague D11 jsou nejen dalším krokem rozvíjející se spolupráce, ale i přímým potvrzením, že P3 dokáže dostát těm nejvyšším standardům s ohledem na architektonické řešení, využití špičkových technologií, ale i kvalitu realizace. V novém distribučním centru jsme sice jen chvíli, ale vše funguje jako bychom tu byli rok,“ dodává Štěpán Ladányi.

 

Zákazník FM Logistic, společnost Nestlé, centrum využívá pro distribuci veškerých výrobků pro Českou republiku. Skladuje se tu v průměru 23 000 palet cukrovinek, kulinářských výrobků, kávy a nápojů, cereálií, potravy pro domácí zvířata i dětské a klinické výživy. Ty do skladu přicházejí nejen ze závodu Zora Olomouc a Sfinx Holešov, ale i z ostatních továren z celé Evropy.

„Nové skladovací prostory šetří energii a současně zvyšují kvalitu skladování našich výrobků. Navícdíky strategické poloze snížíme uhlíkovou stopu při přepravě výrobků zákazníkům přibližně o 100t CO2,“ uvedl Stanislav Martínek a dodává: „přesun do nového skladu proběhl naprosto hladce a naši zákazníci jej vůbec nezaznamenali.“